Warto czy nie warto skorzystać z konsolidacji?

Ubiegając się o kredyt na konsolidację zadłużeń, poza standardowymi dokumentami, takimi jak dokument tożsamości, zaświadczenie o dochodach i jego źródle, potrzebne są najczęściej umowy kredytowe konsolidowanych kredytów.

warto czy nie warto skorzystać z konsolidacji

Jednak bank, zanim przygotuje dla nas ofertę kredytową, sprawdzi naszą wiarygodność i zdolność kredytowa. Może odmówić udzielenia kredytu, kiedy okaże się że nie mamy zdolności kredytowej lub nasza historia kredytowa nie jest pozytywna.

Pozostaje również pytanie: czy warto jest skorzystać z konsolidacji kredytów?

Warto skorzystać z konsolidacji?

1. To przede wszystkim loło ratunkowe dla domowego budżetu – pod warunkiem, że wybierzemy jak najlepszą ofertę.

2. Warto się nad takim kredytem zastanowić w sytuacji, gdy spłata długów zaczyna być problemem.

3. Gdy chcesz zapanować nad wieloma kredytami i pożyczkami bankowymi i spłacać tylko jeden kredyt w jednym terminie.

4. Niezależenie czy jest to kredyt konsolidacyjny na 50000 zł czy kredyty konsolidacyjne 5000 zł - porównanie ofert kredytów konsolidacyjnych zwiększa szansę na tańszy kredyt.

5. Banki oferują kredyty konsolidacyjne standardowe - cała procedura odbywa się w placówce bankowej oraz kredyty konsolidacyjne przez internet.

6. Wyróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych bank przeważnie nie wymaga dodatkowe zabezpieczenia. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny zawsze jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.


Oszacowanie rat dla konsolidacji na 20 tysięcy: Kredyt konsolidacyjny 20 tysięcy złotych.


7. Konsolidacja porządkuje sytuację w BIK i zwiększa zdolność kredytową.

8. Kredyt konsolidacyjny jest ustalany indywidualnie i jego maksymalną wysokość, którą zaproponuje bank, zależy od zdolności kredytowej.

9. Banki oferują również kredyty konsolidacyjne z dodatkową gotówkową na dowolny cel.

10. Wydłużenie okresu spłaty jest jedynym sposobem na znaczne obniżenie miesięcznych rat. Oznacza to jednak droższe finansowanie, niż gdybyśmy spłacali kredyty osobno.

Komentarze

Popularne posty