W jaki sposób wziąć kredyt konsolidacyjny?

Ponieważ wiesz z pewnością czym jest konsolidacja kredytów, co to jest kredyt konsolidacyjny i kto może go dostać, to czas odpowiedzieć na szybkie pytanie: jak wziąć kredyt konsolidacyjny?

w jaki sposób wziąć kredyt konsolidacyjny

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Oczywiście, że w banku.

O kredyt konsolidacyjny możesz również ubiegać się w SKOK-ach, ale kredytu konsolidacyjnego nie otrzymasz w instytucjach pożyczkowych. Ich propozycja ogranicza się wyłącznie do pożyczek gotówkowych.

O warunkach, które należy spełnić ubiegając się o kredyt i dokumentach, które należy złożyć, poinformuje Ciebie bank. Ze względu na to, że formalności, które są konieczne do przeprowadzanie konsolidacji, zależą od rodzaju kredytu konsolidacyjnego, inny zakres dokumentów będzie potrzebny przy konsolidacji gotówkowej, inne przy konsolidacji hipotecznej, a jeszcze inne mogą być w przypadku kredytu konsolidacyjnego internetowego.

Ogólnie, co jest potrzebne do kredytu konsolidacyjnego? Podstawą jest dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Bank, który nie prowadzi twojego konta osobistego, poprosi Ciebie o zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów i rodzaju zatrudnienia.

W przypadku rencistów i emerytów konieczne jest przekazanie ostatniego dowodu wypłaty świadczenia.

Niekiedy banki, korzystając z nowych procedur, zwłaszcza przy konsolidacji online, mogą to sprawdzić samodzielnie.

Wypełniając wniosek o kredyt konsolidacyjny należy również wyszczególnić zobowiązania, które zamierzasz skonsolidować. Warto zatem wcześniej wyszukać umowy kredytowe i pożyczkowe, harmonogramy spłat i płatności rat.

Bank pomoże skonsolidować kredyty

Wydaje się nieco skomplikowane jak wziąć kredyt konsolidacyjny? Nie martw się! Bank dokładnie wytłumaczy Tobie co jest mu potrzebne, aby przeprowadzić konsolidację.

Mając informację dotyczącą kwoty konsolidowanych zobowiązań, doradca kredytowy z banku określi, jaki kredyt konsolidacyjny jest Tobie potrzebny. Po wydaniu ostatecznej i pozytywnej decyzji bank spłaca wierzycieli za Ciebie i następnie udziela Tobie kredyt.

Zwróć uwagę, że to BANK spłaca zobowiązania wyszczególnione we wniosku kredytowym. Nie robisz tego samodzielnie, a więc środków finansowych nie otrzymujesz na konto. Inaczej jest w przypadku pożyczki konsolidacyjnej - wówczas to Ty spłacasz samodzielnie wybrane kredyty i pożyczki.

Komentarze

Popularne posty